poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny (ISKCON)

Jadąc autobusem ZTM w Warszawie Gauranga das zauważył znajomą jemu osobę, Krzysia; zaprosił go do Świątyni Hare Kryszna w Mysiadle.Była to niedziela, 28 sierpnia 2011 roku. Gdy dotarli do świątyni trwał już w niej wykład, który prowadził Kirtan- Kryszna. Po wykładzie mantrowano Maha Mantrę używając korali medytacyjnych. Krzyś był pierwszy raz w Świątyni Hare Kryszna; zrezygnował z używania korali, które rozdawano z koszyczka pragnącym uczestniczyć w tej medytacji. Po medytacji członkowie i sympatycy International Society for Krishna Consciousness (Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny) rozdawali jednorazowe kubki, talerze i łyżki oraz prasadam i pyszny napój owocowy.

***
Śrila Prabhupada powiedział (Auckland, 21 luty 1973):

Na samobójstwa nie ma usprawiedliwienia. Jest to złamanie praw natury. Natura daje ci określone ciało do życia przez określoną ilość dni, a samobóstwo oznacza, że sprzeciwiasz się prawom natury, zatrzymujesz długość życia. Dlatego ktoś taki jest przestępcą. Samobójstwo jest przestępstwem nawet w zwykłym prawie. Nie wolno popełniać samobójstwa.

2 komentarze:

  1. Co to jest prasadam?

    OdpowiedzUsuń
  2. I skażecie takiego samobójcę-bandziora na dożywocie?

    Nie rozbawiajcie mnie bo mam zajady.

    Zresztą te wszystkie posty i myśli to jakiś niezrozumiały bełkot. Pozbawiony sensu. Nie ma tu jasno nic wyjaśnionego.

    OdpowiedzUsuń

Pokój Tobie!

Radując się z Twoich odwiedzin na tej stronie zaprasza Ciebie jej współtwórca do wpisywania w komentarzach tego co przyda się nam do rozwijania naszego życia w nieskończoność.

Szczęśliwego życia dłuższego od wieku najstarszych drzew!